Ένας παράγοντας που συνεισφέρει σημαντικά στο εκπαιδευτικό μας έργο είναι η ύπαρξη κατάλληλων υποδομών, εξοπλισμού και εκπαιδευτικών εργαλείων.

Γι΄αυτό ευχαριστούμε θερμά όσους, με τις δωρεές  προς το σχολείο μας, υποστηρίζουν το έργο μας, παρέχοντας μας εκπαιδευτικά εργαλεία, βιβλία και εξοπλισμό που μας βοηθάνε να ασκούμε πιο αποτελεσματικά το εκπαιδευτικό μας έργο.

ΔΗΜΟΣ ΜΟΣΧΑΤΟΥ

Ο Δήμος Μοσχάτου στα πλαίσια της ενέργειας που υλοποίησε το 2016 για ανανέωση του εξοπλισμού των εργαστηρίων Πληροφορικής των σχολείων του Δήμου, μας προσέφερε νέους υπολογιστές που αντικατέστησαν τα παλιά υπολογιστικά συστήματα του εργαστηρίου μας. Ευχαριστούμε θερμά.

GRIVALIA Properties                                                  Grivalia Properties

Ευχαριστούμε θερμά την εταιρεία Grivalia Properties για τη δωρεά της

προς το σχολείο, με την οποία ανακαινίσθηκε πλήρως και εξοπλίστηκε

κατάλληλα το εργαστήριο Φυσικών Επιστημών.

STEM Education                                Stem Education

Ευχαριστούμε θερμά την εταιρεία Stem Education για την προσφορά,

για το εργαστήριο Φυσικών Επιστημών, 10 σετ Μικροχημείας για εργαστηριακές

ασκήσεις Α΄, Β΄ και Γ΄ Γυμνασίου .

Η βιβλιοθήκη μας τα τελευταία χρόνια έχει εμπλουτιστεί με βιβλία που μας προσέφεραν γονείς-κηδεμόνες, εκπαιδευτικοί και ο Δήμος Μοσχάτου. Τους ευχαριστούμε θερμά.